Aktualności


1 na 1 z Jordanem Clarksonem
2014-07-08 17:41:00 | autor:  | Komentarze [10]

Dla 23-letniego Jordana Clarksona wybór z numerem 46 w tegorocznym drafcie był sporą niespodzianką, biorąc pod uwagę, iż uważał siebie za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą „jedynkę” tego draftu. Na odbytej niedawno konferencji Jordan został zaprezentowany wraz z koszulką z numerem 5, w której będzie występował. Clarkson będzie 12-tym graczem w historii Lakers, którzy nosili ten numer w barwach Jeziorowców. Oprócz niego tego numer przywdziewali między innym Steve Blake, Jordan Farmar, a także Robert Horry. W rozwinięciu transkrypcja rozmowy Clarksona z dziennikarzami.

więcej...

1 na 1 z Stevem Blakiem
2013-10-09 17:15:00 | autor:  | Komentarze [1]

Steve Blake, kiedy sam był zdrowy, godnie zastępował w zeszłorocznych rozgrywkach Steve’a Nasha i niektórymi występami zaskarbił sobie przychylność, co poniektórych kibiców Jeziorowców. Z okazji do porozmawiania z rozgrywającym Los Angeles Lakers skorzystał nie kto inny jak Mike Trudell. W wywiadzie Blake opowiedział krótko o przygotowaniach do najbliższego sezonu i formie swojego głównego konkurenta na pozycji nr 1 tj. wspomnianego wcześniej Kanadyjczyka.

więcej...

Wywiad z Jordanem Farmarem
2013-10-02 19:51:00 | autor:  | Komentarze [2]

Jordan Farmar wraca do Lakers po trzyletniej przerwie, jako koszykarz znacznie dojrzalszy, a jednocześnie wciąż młody i mający najlepsze przed sobą. Na trwającym od kilku dni obozie treningowym jest jednym z graczy, którzy sprawiają najlepsze wrażenie i wszyscy obserwatorzy zgodnie to potwierdzają. Mike Trudell z Lakers.com przeprowadził z 26-letnim obrońcą rozmowę, w której m.in. opowiedział o swoich przemyśleniach związanych z systemem Mike'a D'Antoniego i grze w jednym zespole ze Stevem Nashem.

więcej...

Kobe Bryant: Celem jest zdobycie mistrzostwa
2013-09-30 09:58:00 | autor:  | Komentarze [2]

Jeziorowcy rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2013/14 i jedynym zawodnikiem, który nie bierze udziału w treningach zespołu jest Kobe Bryant. Na sobotnim dniu dla mediów Kobe był jednak tradycyjnie najbardziej obleganym przez dziennikarzy graczem Lakers. Większość pytań dotyczyła jego zdrowia, postępów w rehabilitacji i daty powrotu do gry, która ostatecznie nie padła. W swoim stylu Bryant zapewnił również, że nie porzuca marzeń o szóstym tytule mistrzowskim.

więcej...

Konferencja prasowa Mitcha Kupchaka, część 2
2013-09-29 10:56:00 | autor:  | Komentarze [1]

Prezentujemy drugą część zapisu konferencji prasowej z udziałem Mitcha Kupchaka. Generalny manager Jeziorowców opowiedział w niej między innymi o przyszłości, jaka czeka Lakers następnego lata, kiedy to będą posiadać ogromną finansową elastyczność. Dowiecie się z niej również o oczekiwaniach zarządu wobec trenera Mike'a D'Antoniego i zawodników Lakers, a także ilu graczy będzie ostatecznie liczyć skład ekipy z Los Angeles.

więcej...

Konferencja prasowa Mitcha Kupchaka, część 1
2013-09-26 11:39:00 | autor:  | Komentarze [4]

Mitch Kupchak zwołał na wczoraj tradycyjną konferencję prasową ze swoim udziałem przed rozpoczęciem obozu treningowego. W tym roku stało się to wyjątkowo wcześnie, a to dlatego, że i Lakers wyjątkowo wcześnie rozpoczynają swoje przygotowania z powodu podróży do Chin, gdzie rozegrają dwa mecze przedsezonowe. Zamieszczamy pierwszą część zapisu konferencji, w której przeczytacie m.in. o wracającym do zdrowia liderze Lakers i oczekiwaniach wobec niego w nowym sezonie.

więcej...

Wywiad z Tomem Bialaszewskim
2013-08-16 10:01:00 | autor:  | Komentarze [9]

Zakulisowe kwestie to coś, co kręci wielu kibiców NBA. Tymczasem Mike Trudell przeprowadził wywiad z Tomem Bialaszewskim, koordynatorem działu filmowego Lakers. Oczywiście nie chodzi tu o nagrywanie spotów reklamowych. Mowa o specjalnym przygotowywaniu materiałów video na potrzeby trenera i zawodników, aby pomóc im eliminować swoje błędy i wychwytywać te popełniane przez przeciwników. Tom opowiedział jak wygląda praca dla trenera Mike’a D’Antoniego oraz o wpływie sezonu ogórkowego na jego zajęcia.

więcej...

Wywiad z Kobem Bryantem cz. I
2013-07-01 08:20:00 | autor:  | Komentarze [1]

W czwartkowy wieczór Mike Trudell z Lakers.com miał przyjemność przeprowadzić długą konwersację z Kobem Bryantem, w której poruszył wiele ciekawych i nurtujących kibiców tematów. Trudell wypytał Kobego o 3 zasadnicze kwestie. Pierwsza to stan rehabilitacji po operacji zerwanego ścięgna Achillesa. Druga sprawa to Dwight Howard i jego sytuacja jako wolnego agenta, zaś ostatnią jest legenda i spuścizna jaką po sobie zostawi Bryant, jako gracz NBA. Zapraszamy na przeczytanie transkrypcji pierwszej części wywiadu.

więcej...

Jeden na jednego z Mitchem Kupchakiem
2013-06-17 09:11:00 | autor:  | Komentarze [3]

Powoli zbliżamy się do finału tegorocznych rozgrywek. Jednak dla Los Angeles Lakers, a w szczególności dla Mitcha Kupchaka nadchodzących kilka tygodni zapowiada się niezwykle gorąco i to nie za sprawą kalifornijskiej pogody. Już od 1 lipca będzie można podpisywać wolnych agentów, a mierząca wysoko ekipa z Miasta Aniołów zrobi wszystko, aby poprawić swoją pozycję przed sezonem 2013/14. O przygotowaniach do tego okresu wypowiedział się Mitch Kupchak, który udzielił obszernego wywiadu dla Mike’a Trudella – głównego reportera Jeziorowców.

więcej...

Jordan Farmar o możliwym powrocie do NBA
2013-05-08 10:35:00 | autor:  | Komentarze [47]

Kiedy spoglądamy na niepowodzenia Lakers w sezonie 2012/13, z rozrzewnieniem wspominamy rok 2010, gdy Jeziorowcy po raz ostatni sięgali po mistrzowskie laury. Znacznej części tamtej drużyny nie ma już jednak w NBA. Dla takich graczy jak Josh Powell, Adam Morrison czy DJ Mbenga nie było po prostu miejsca w lidze, ale Jordan Farmar sam dobrowolnie zrezygnował z gry na amerykańskich parkietach, aby spróbować szczęścia w Europie. Po bardzo udanym sezonie w Turcji i Eurolidze myśli jednak o powrocie do NBA.

więcej...

Wywiady z Kobem Bryantem
2012-12-07 08:47:00 | autor:  | Komentarze [0]

Po niedzielnej porażce Lakers z Magic, lider zespołu Kobe Bryant znalazł się pod obstrzałem pytań mediów. Kobe ustosunkował się do wielu problemów trapiących Jeziorowców, o metodach ich rozwiązania oraz o swoich odczuciach związanych z nadchodzącymi wydarzeniami w jego karierze. Oprócz pomeczowego wywiadu, w wasze ręce oddajemy również zapis rozmowy po poniedziałkowym treningu, innym słowy informacje z pierwszej ręki od zawodnika, który jest duszą, sercem i mózgiem drużyny.

więcej...

Pomeczowy wywiad z Kobem Bryantem
2012-11-16 08:39:00 | autor:  | Komentarze [0]

Kobe Bryant ostatnimi czasy zmienił swój wizerunek. Oprócz prezentowania wysokiej efektywności w swojej grze, stał się również bardziej wylewny w stosunku do dziennikarzy i dzięki uprzejmości 34-letniego lidera Lakers, Mike Trudell po raz kolejny mógł z nim porozmawiać, tym razem o usprawnieniach w drużynie, braku Steve’a Nasha i Steve’a Blake’a czy odczuciach Kobego o grze na pozycji rozgrywającego, a także Mike'u D'Antonim i Philu Jacksonie.

więcej...

Wywiad z Kobem Bryantem
2012-11-14 15:21:00 | autor:  | Komentarze [1]

Mike Trudell rozmawiał z Kobem Bryantem po wtorkowym treningu rzutowym na temat zatrudnienia Mike’a D’Antoniego. Zapytał również o kwestie poboczne związane z przyjściem do Lakers byłego szkoleniowca Phoenix Suns i New York Knicks. Ciekawy wywiad, w którym dowiecie się od jak dawna Kobe zna D’Antoniego i wiele innych ciekawych szczegółów na temat przygotowania ofensywy, defensywy jak i samego zakontraktowania Mike’a D’Antoniego.

więcej...

Chris Douglas-Roberts o powrocie do NBA
2012-10-12 12:43:00 | autor:  | Komentarze [6]

Z wybranym przez New Jersey Nets z 40-tym numerem draftu 2008 – Chrisem Douglasem-Robertsem porozmawiał Brian Kamenetzky – reporter ESPN LA. Chris opowiedział o tym dlaczego grał w drużynie Virtus Bologna w trakcie lockoutu w NBA oraz o tym co planuje zrobić, aby pozostać w drużynie Jeziorowców. Chris Douglas-Roberts zdobył uznanie fanów za występy w meczach przedsezonowych, w których prezentował bardzo wysoką formę, zwłaszcza biorąc pod uwagę skuteczność rzutów z gry i ogólną efektywność w czasie, który otrzymał na pokazanie swoich umiejętności.

więcej...

Wywiad z Eddiem Jordanem
2012-10-04 08:43:00 | autor:  | Komentarze [1]

Mike Trudell rozmawiał z jedną z trzech nowy twarzy w sztabie szkoleniowym Mike’a Browna – Eddiem Jordanem, który w swojej trenerskiej karierze prowadził przez 6 lat drużynę Washington Wizards w latach 2003-09, gdzie trenował obecnych Jeziorowców tj. Antawna Jamisona i Steve’a Blake’a. Znany jest przede wszystkim z używania systemu Princeton Offense. Jego wiedza będzie niezbędna, aby pomóc zaimplementować elementy tego systemu do obecnego składu Los Angeles Lakers.

więcej...

Wywiad z Timem DiFrancesco
2012-09-29 16:40:00 | autor:  | Komentarze [3]

Dla Tima DiFrancesco – jednego z trenerów od przygotowania fizycznego w Los Angeles Lakers – nadchodzący sezon będzie drugim, w którym będzie dbał nie tylko o to, aby zawodnicy byli w jak najlepszej formie fizycznej na boisku, nie tracąc przy tym na funkcjonalności, ale przede wszystkim o to, aby pozostali zdrowi przez cały czas trwania rozgrywek. Z Timem DiFrancesco rozmawiał Mike Trudell.

więcej...

Wywiad z Jamesem Worthy'm
2012-09-27 12:56:00 | autor:  | Komentarze [3]

Na osiem dni przed rozpoczęciem obozu treningowego, były gracz Los Angeles Lakers – James Worthy rozmawiał z Markiem Mediną z Los Angeles Times. Przed kilkoma dniami zamieściliśmy fragment wypowiedzi siedmiokrotnego uczestnika meczu gwiazd i trzykrotnego mistrza NBA z Jeziorowcami. Poniżej znajdziecie zaś pełny wywiad z nowym ekspertem Time Warner Cable, który w sezonie 2012/2013 będzie analizował grę 16-stokrotnego mistrza NBA w nowo powstałej stacji SportsNet.

więcej...

Jesse Buss o skautingu w LA Lakers
2012-09-13 00:50:00 | autor:  | Komentarze [2]

Jesse Buss to najmłodszy potomek Jerry'ego Bussa, który wspólnie ze swoim rodzeństwem kieruje drużyną Los Angeles Lakers. Pracuje w organizacji jako koordynator skautingu. W bardzo obszernym wywiadzie przeprowadzonym przez Mike'a Trudella, Jesse opowiedział o szczegółach dotyczących pracy w skautingu, o tym czego szuka organizacja w młodych talentach, jak używa dobrodziejstw technologii do organizacji swojej pracy oraz wiele innych zagadnieniach związanych z pracą w Lakers.

więcej...

Shaquille O’Neal o transferze Dwighta i nie tylko
2012-09-11 01:11:00 | autor:  | Komentarze [0]

W trakcie swojej 19-letniej kariery była gwiazda NBA i LSU (Louisiana State University) Shaquille O’Neal był praktycznie wszędzie. Grał w aż sześciu drużynach ligi. Po dwóch latach emerytury popularny „Shaq” przeniósł swoje talent na ekrany telewizji, gdzie pracuje jako analityk na kanale TNT w programie “Inside The NBA”. Dla Rachel Whittaker z Times-Picayune Shaq opowiada o swojej karierze, o tym co robi podczas offseason, co nieco również na temat transferu Dwighta do Lakers i o potencjalnej grze w lidze meksykańskiej i nie tylko.

więcej...

Mitch Kupchak podsumowuje offseason
2012-09-10 18:03:00 | autor:  | Komentarze [0]

Mitch Kupchak ma za sobą pracowite lato, w trakcie, którego dokonał tyle ile nikt się nie spodziewał się w swoich najśmielszych oczekiwaniach. Pozyskanie Dwighta Howarda i Steve'a Nasha, to wystarczający powód, aby z miejsca uczynić go głównym kandydatem do nagrody Executive of the Year za sezon 2012/2013, a do tego wzmocnił ławkę na tyle, że spokojnie może się ona równać z tą, którą Lakers dysponowali w latach 2009-2010, gdy dwukrotnie wygrywali ligę. O tegorocznych ruchach kadrowych porozmawiał z Kupchakiem Sam Amick z Sports Illustrated.

więcej...

Pau Gasol o pracy z UNICEF-em, Olimpiadzie, Howardzie i reszcie
2012-08-28 17:23:00 | autor:  | Komentarze [0]

Pau Gasol jest jednym z najbardziej zapracowanych koszykarzy na świecie, ale mimo swoich obowiązków wobec Los Angeles Lakers i reprezentacji Hiszpanii, znajduje jeszcze czas na na niesienie pomocy charytatywnej w ramach działań UNICEFu. Przebywając w Czadzie, Gasol pomaga zwalczać niedożywienie wśród 127 tysięcy dzieci, znajdujących się w poważnym zagrożeniu życia. O tym, a także o typowo koszykarskich kwestiach porozmawiał z nim Dave McMenamin z ESPN..

więcej...

Jeden na jednego z Jodiem Meeksem
2012-08-16 10:44:00 | autor:  | Komentarze [3]

Jodie Meeks przed kilkoma dniami pojawił się w Los Angeles, aby podpisać z Lakers dwuletnią umowę na sumę 3 milionów dolarów. Na tę okoliczność, dziennikarz Mike Trudell przeprowadził z nim wywiad, którego tłumaczenie znajdziecie w rozwinięciu. 24-letni rzucający obrońca opowiada między innymi o swojej dotychczasowej karierze w NBA i o oczekiwaniach, jakie wiąże z grą w Los Angeles, u boku takich graczy jak Steve Nash, Kobe Bryant czy Dwight Howard.

więcej...

Shaq na temat rozgrywek Playoffs i szans Lakers na tytuł
2012-05-08 16:30:00 | autor:  | Komentarze [1]

Według Shaquille O'Neala w tegorocznym finale ligi NBA o mistrzostwo powalczą Żary z Miami, które zmierzą się z Lakers albo Spurs. Były zawodnik Lakers uważa także, że Kobe Bryant jest zmotywowany do walki o szósty pierścień i chce stać się najlepszym zawodnikiem Lakers wszech czasów. Shaq w zeszłym roku zakończył swoją koszykarską karierę, a obecnie sprawdza się w roli analityka dla stacji TNT. Przy okazji niedawnej gali Sports Emmy Awards, kilka pytań zadał mu Lance Pugmire – dziennikarz LA Times.

więcej...

Wywiad z Mitchem Kupchakiem
2012-02-04 13:29:00 | autor:  | Komentarze [3]

Mike Trudell z LA Times wziął tym razem pod ostrzał generalnego menagera, Mitcha Kupchaka, czyli człowieka odpowiedzialnego za ruchy kadrowe Lakers. W obszernym wywiadzie Kupchak opowiedział między innymi o zbliżającym się zamknięciu okienka transferowego w NBA oraz o słabości zespołu na pozycji rozgrywającego i jakie działania Lakers podejmują  by te braki załatać.

więcej...

Wywiad z Garym Vitti
2012-02-03 22:50:00 | autor:  | Komentarze [0]

Zapewne kojarzycie tego łysego pana, który kręci się przy ławce Lakers w przerwach spotkań. To Gary Vitti, drużynowy fizjoterapeuta, który z Jeziorowcami współpracuje już od 28 sezonów, będąc uznawanym za jednego z najlepszych fachowców w swoim fachu w sporcie. Dziennikarz Mike Trudell przeprowadził z nim przed kilkoma dniami wywiad, w którym odpowiedział m.in. na pytania o trudy skróconego sezonu czy zdrowie Kobego Bryanta, Pau Gasola i Andrew Bynuma po przebytych urazach.

więcej...

Wywiad z Chuckiem Personem
2012-01-26 13:39:00 | autor:  | Komentarze [0]

Chuck PersonChuck Person jest jedynym asystentem trenera w sztabie szkoleniowym Lakers, który zatrzymał posadę po odejściu na emeryturę Phila Jacksona. Przed sezonem mówiło się o nim nawet w kontekście objęcia posady głównego trenera Lakers i był również przymierzany do podobnej roli w Golden State Warriors. Ostatecznie trenerem Lakers został Mike Brown, a Personowi powierzono rolę asystenta zajmującego się koordynacją obrony zespołu. Kilka dni temu magazyn Sports Illustrated przeprowadził z nim wywiad.

więcej...

Wywiad z Darvinem Hamem
2012-01-19 16:30:00 | autor:  | Komentarze [0]

Darvin HamPo tym jak tydzień temu zaprezentowaliśmy wywiad z Ettore Messinną, pora na przedstawienie kolejnego z asystentów Mike Browna na ławce trenerskiej, Darvina Hama. Jeszcze do niedawna Ham biegał po parkietach NBA, a fani Lakers mogą go pamiętać chociażby z Konkursu Wsadów w 1997 r., w którym zwyciężył Kobe Bryant czy też z Finałów NBA w 2004, gdy jego Detroit Pistons pokonali Lakers 4-1. Darvin spędził na parkietach NBA 8 sezonów, a swoją karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku w New Mexico Thunderbirds w lidze D-League. Tłumaczenie wywiadu znajdziecie w rozwinięciu.

więcej...

Wywiad z Ettore Messiną
2012-01-13 18:44:00 | autor:  | Komentarze [0]

Ettore MessinaWraz z objęciem schedy po Philu Jacksonie przez Mike'a Browna, do Los Angeles Lakers trafił zupełnie nowy sztab pomocników. Wśród nich znalazł się m.in. 52-letni Włoch Ettore Messina, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w europejskiej koszykówce. Messina czterokrotne wygrywał Euro Ligę, a także prowadził reprezentację Włoch w latach 1993-1997, zdobywając srebrny medal na EuroBaskecie w 1997 roku. Dziennikarz Mike Trudell przeprowadził z nim niedawno obszerny wywiad, którego tłumaczenie znajdziecie w rozwinięciu.

więcej...

Wywiad: Kobe chce grać w Lakers do końca kariery
2011-12-21 08:14:00 | autor:  | Komentarze [1]

Kilka dni temu dziennikarz Yahoo! Sports, Marc J. Spears przeprowadził rozmowę z Kobe Bryantem. 33-letni obrońca Los Angeles Lakers opowiedział między innymi o szansach Lakers na zdobycie mistrzostwa w tym roku, o swoich odczuciach związanych z odejściem Lamara Odoma do Dallas Mavericks, a także o zabiegu, który przeszedł w trakcie lata w Niemczech. Kobe wyraził również chęć gry w barwach Lakers do końca swojej kariery. Transkrypt całej rozmowy w rozwinięciu.

więcej...

Lakers.pl on Facebook

Polub nasz profil:

Logowanie / Rejestracja

Zapamiętaj

REKLAMA

Konferencja Zachodnia

TeamWP%GBSeriaDW
1Warriors6715.8170.0W136-531-10
2Spurs6121.7446.0L331-1030-11
3Rockets5527.67112.0W130-1125-16
4Clippers5131.62216.0W729-1222-19
5Jazz5131.62216.0W229-1222-19
6Thunder4735.57320.0L128-1319-22
7Grizzlies4339.52424.0L224-1719-22
8Trail Blazers4141.50026.0L125-1616-25
Zobacz pełną tabelę

Ostatnie komentarze użytkowników

DJMbenga: LBJ W LAKERSACH - TO ZASŁUGUJE NA NEWS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 2/7/18

DJMbenga: LBJ i PG w Lakersach - forum ożywa :D

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 30/6/18

DJMbenga: Lonzo Ball - 2 skład Rookie.

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 6/6/18